ARMAND DE BRIGNAC BRUT ROSE CHAMPAGNE 0.75L

45350 ден

Нема на залиха

ARMAND DE BRIGNAC BRUT ROSE CHAMPAGNE 0.75L

Шампањот Armand de Brignac Rosé е направен со Пино Ноар од стари лози, засадени во Монтањ де Ремс, кои даваат овошје со моќен интензитет на вкус. Резултирачкото куве се карактеризира со светли, свежи слоеви на црвено овошје, надополнето со примеси на ароми на печено печиво.

ЗАБЕЛЕШКА ЗА ДЕГУСТАЦИЈА

Јагода, рибизли и цреша на носот, со цветни примеси и допир на сладок бадем.
Доминацијата на црвеното грозје носи структурирано непце исполнето со црни плодови, цреши и примеси на печено пециво.

СОРТЕН СОСТАВ

50% Пино Ноар / 40% Пино Меуние / 10% Шардоне

Ако се пие убаво сега, или за шампањ со поголемо богатство и развиени карактери, може да се чува уште 10 до 15 години.

Производот доаѓа комплет во одлично паковање со уникатна оргинална дрвена кутија Armand de Brignac.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “ARMAND DE BRIGNAC BRUT ROSE CHAMPAGNE 0.75L”
Категории ,