WHISKY DECANTER and 4 whisky glass

1490 ден

Нема на залиха

WHISKY DECANTER whit 4 whisky glass EXCELLENT HAUSWARE

Декантер (Бокал) за виски со 4 чаши

  • Овој сет од 5 парчиња вклучува 1 декантер за виски и 4 чаши за виски.
  • Класичен дизајн, капацитет на декантерот: 900 ml
  • Капацитет на чашите за виски: 230 ml
  • Погоден за виски, шери, ракија.
  • Идеален за подарок!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе оцените “WHISKY DECANTER and 4 whisky glass”